TERRA INCOGNITA - Súkromná základná škola Plavecký Štvrtok

Na zamyslenie

V posledných dňoch sa objavili „šumy“ o  ďalšom fungovaní, či dokonca existencii našej súkromnej základnej školy. Keďže škola vznikla z iniciatívy občanov obce Plavecký Štvrtok a na požiadanie obecného zastupiteľstva, navštívil dňa 24. 06. 2019 riaditeľ  a zároveň zriaďovateľ školy starostu obce, aby zistil, či platí záujem obce o školu a bude ju naďalej podporovať alebo či sa niečo zmenilo. Podľa ubezpečenia starostu sa nezmenilo nič a našu školu rodičom odporúča. O čo teda ide? Prečo susedná čisto rómska škola robí deň otvorených dverí a chce nalákať deti, ktoré sa zapísali na našu školu k nim a sľubuje rodičom veci, ktoré nie je schopná splniť?

Tento rok sa podarilo do našej školy prvýkrát zapísať toľko žiakov do prvého ročníka, že keby tento trend pokračoval, ekonomika školy by sa výrazne zlepšila a menej by zaťažovala rozpočet obce. To by sa však nemohlo stať, keby časť detí, ktoré sú zapísané u nás, prešla do susednej školy. Počet detí by sa nezvýšil a obe školy by mali menej žiakov v triede ako predpokladá zákon. To by malo dopad aj na jednu, aj na druhú školu. Bola by škoda, keby sa tak stalo. A komu by to prospelo? Možno len záujmom jednotlivca.

Ale nebudeme hovoriť o tom, čo by bolo, keby bolo ... V tomto čase sa pripravujeme na ukončenie školského roku. Čaká nás ešte návšteva KidsHouse a JumpAreny v Bratislave, odovzdanie vysvedčení a rozlúčka so školským rokom na Pieskovni, na ktorú vás všetkých srdečne pozývame. A hurá – prázdniny!!

SÚKROMNÁ ZÁKLADNÁ ŠKOLA

Plavecký Štvrtok 351
900 68 Plavecký Štvrtok

Tel.: 034 7782080
Mobil: 0910 407 552
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
web: www.skolyzahorie.sk

Školy Záhorie © 2018